ثبت سفارش آنلاین

فن کویل هیبریدی به دستگاهی می گویند که برای استفاده های سرمایشی و گرمایشی استفاده می شود که هوای محیط را مطبوع خواهد کرد.فن کویل هیبریدی باعث می شود تا هوایی تصویه شده در محیط داخلی ساختمان داشته باشید.

فن كويل ها به وسیله عبور دادن هواي محفظه درون از كويل هاي سرمايش و گرمايش و غربال هاي درنظرگرفته شده در محيط , هواي مطبوع را در قسمت های مختلف ساختمان تامين ميکنند.

فن كويل ها می توانند با عبور دادن هواي محفظه درون از كويل هاي سرمايش و گرمايش و غربال هاي درنظرگرفته شده در محيط , هواي مطبوع را براي اشخاص ساختمان تامين کنند . رشته كويل ها در اشكال گوناگون وجود دارد كه می تواند در شرايط گوناگونی نصب ‌شوند و همچنین مي‌توانند يك خروجي تا چهار خروجي داشته باشند.

بیشتر ساختمان هاي بزرگ به عنوان يك تكميل كننده براي سيستم هاي تهويه مطبوع و يك سيستم تهويه مطبوع ثانويه بكار خواهند رفت و خیلی کم پیش می آید که در مرکز یک ساختمانی نصب شود.

فن کویل هیبریدی سرمایشی و گرمایشی

فن کویل هیبریدی می تواند از دو لحاظ گرمایشی و سرمایشی در دو مدل سرمایشی و گرمایشی کار کند.این دستگاه می تواند در دو نوع نوع دو لوله و چهار لوله عرضه شود. فن کویل‌های دو لوله دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت است. فن کویل‌های چهار لوله، دارای دو لوله برای آمدن آب به کویل‌ها و دو لوله برای برگشت می باشد. فن کویل‌های چهار لوله می‌توانند هم‌زمان آب سرد و گرم را وارد کویل‌های خود نماید.

با این نوع فن کویل‌ها می‌توان بخشی از یک محیط را سرد و بخش دیگر آن را نیز گرم کنیم .در صورتی که فن کویل‌های دو لوله در یک زمان فقط می‌توانند برای سرمایش یا گرمایش مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این به خاطر آنکه سیستم لوله کشی آب سرد و گرم در یک ساختمان متفاوت می باشد، تنها برای گرمایش یا سرمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نحوه کار فن کویل هیبریدی

فن کویل هیبریدی معمولاً به دو شکل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در صورتی که اول فن کویل فقط حرارت و برودت مورد نیاز را تأمین خواهد کرد و همچنین هوای تازه توسط هوارسان مرکزی و به وسیله  کانال‌های توزیع هوا در سطح محیط منتشر خواهد شد تا تهویه خوبی را در محل ساختمانی که می خواهند انجام شود.

در این حالت میزان بار سرمایی وگرمایی توسط ترموستات بکار رفته در فن کویل  هیبریدی و با خاموش و روشن شدن فن تنظیم خواهد شد در حالت بعدی علاوه بر تأمین حرارت و برودت مورد نیاز، وظیفه تأمین هوای تازه را نیز به عهده خواهد شد. به همین سبب در صورتی که فن دستگاه فن کویل هیبریدی، هوای تازه را از طریق دریچه تعبیه شده در پشت فن کویل گرفته و در محل پخش خواهد کرد. از دیگر مازایایی که این روش دارد این است که این روش قادر خواهد بود که به کاهش هزینه‌های مربوط به سیستم هوارسان مرکزی و متعلقات مربوطه اشاره کرد.

حال می توایم به عدم فیلتر درست در این روش اشاره کنیم.

ویژگی های فن کویل هیبریدی

در فن کویل هیبریدی پروانه در قسمت فوقانی قرار می گیرند و هوا در ارتفاع بلند به جریان خواهند افتاد. در بخش خشک مسیری از کویل قرار می گیرد که آب سیستم در آن به جریان در می آید و همزمان هوا از روی کویل عبور می کند و دمای آب را تا نزدیکی دمای خشک پایین می آید.

بعد از آن همین آب در قسمت پایین اسپری می شود و با کمک مکانیزم تبخیر به نزدیک دمای مرطوب خواهد رسید.

فن کویل هیبریدی ترکیبی مناسب از خنک کننده تر و خشک می باشد که اثر مثبتی بر محیط زندگی دارد.

فن کویل هیبریدی باعث کاهش خروج بخار آب در هوای مرطوب می باشد در آب و هوای مرطوب سرد و در زمستان از یخ زدن و آلودگی محیطی جلوگیری خواهد کرد. حذف بخار به خصوص در مناطق شهری، مناطق صنعتی و نزدیک به جاده هایی با قابلیت انجماد خیلی سودمند می باشد. فن کویل هیبریدی مصرف آب را کمتر کرده  و به هر میزانی که مشتری می خواهد محیط را خاموش خواهد کرد.

سيم كشي فن كويل هیبریدی

معمولا موتور بادزن فن كويلها از نوع موتورهاي كوچك خازن دار يا قطب كوچك سايه اي و مجهز به محافظت در مقابل اضافه بار شدن می باشند. توان مصرفي بزرگترين فن كويلها به ندرت از 30 وات تجاوز ميكند و جريان راه اندازي انها از 2.5 آمپر تجاوز نمی کند.

درطراحي مدار سيم كشي ها باید از قوانین و مقررات پیروی کرد معمولا سيستم سيم كشي فن كويلها از سيستم روشنايي مجزا می باشد.

استفاده از دستگاه فن کویل

بعضی از طراحان هنگام انتخاب فن كويل هايي كه كليد كنترل دور سه ساعته دارند، ظرفيت سرمايشی آن ها سرعت متوسط را مبنا قرار می دهد اين کار سبب می شود تا میزان رضایت ضريب استفاده کنندگان افزایش پیدا کند زيرا هنگامي كه فن كويل در دور زياد كار كند ظرفيت حرارتي آن افزايش پیدا خواهد کرد.

وقتي هواي تازه  و مطبوع قبلا به وسیله سيستمهاي مركزي هواساز تا درجه حرارت حدود 70 درجه سرد يا گرم شده باشد فن كويل ها بايد فقط بارهاي سرمايي و گرمايي فضاي مورد نظر را تامين کنند.

كنترل  کردن ظرفيت فن كويل هیبریدی

كنترل کردن ظرفيت فن كويل ميتواند به وسیله تغيير مقدار گذر آب درون كويل، كنار گذر كردن هوا از اطراف كويل، تغيير سرعت بادزن و يا تركيبي از اين روشها انجام بگیرد. مقدار گذر آب توسط ترموستاتي كه در مسير هواي برگشت يا روي ديوار نصب می شود باعث می شود تا سرعت بادزن از نوع دستي خودكار باشد.

معمولا كنترل خودكار به شکل روشن- خاموش می باشد و انتخاب سرعت بصورت دستي انجام خواهد شد. بعضی از فن كويلها از موتورهاي دور متغير براي تنظيم اندازه سرعت استفاده خواهد شد.

وقتي كنترل ظرفيت فن كويل از طريق كنترل سرعت بادزن انجام مي شود ترجيحا می توانید از ترموستات اتاقي استفاده نمایید.
استفاده از كنترل روشن – خاموش براي بادزن مناسب نمی باشد چون که معمولآ تغيير سطح صداي حاصل از بادزن خیلی از صداي مداوم آزار دهنده است و الگوي گردش هوا در اتاق بسيار متغير می باشد.

مزايا فن کویل هییبریدی

1) سيستم تغذيه سيال سرد كننده که فضای کمتری را اشغال خواهد می کند.
2) نيازي به اتاق بادزن مركزي ندارد و يا ابعاد آن كوچكتر می باشد.
3) فضاي مورد احتیاج براي عبور كانالهاي هوا كوچكتر می باشد.

ما ميتوانیم فن كويل فضاهايي كه نياز به تهويه مطبوع ندارند را خاموش کنیم.

براي اينكه پاسخ سيستم به تغيير مقدار بارهاي سرمايش و گرمايش سريع باشد مي توانیم ظرفيت فن كويل را بيشتر در نظر بگیریم.

در اين سيستم به این دلیل که امكان استفاده از آب گرم كننده با درجه حرارت کم تر نيز براي تامين گرمايش موجود است استفاده از فن كويل مخصوصا درسيستمهاي بازيافت میزان حرارن و يا سيستمهاي حرارت خورشيدي مناسب می باشد.

مشخصات فنی فن کویل ها

فن ها:

فن های دستگاه، پلاستیکی و از جنس پلی آمین می باشند که با نصب کردن الکتروموتورهای کم صدا و طراحی صحیح پایه موتور موجب می شود که دستگاه فن کویل هیبریدی با حداکثر هوادهی و حداقل صدایی که تولید می شود مورد استفاده قرار بگیرد.

دقت در ساخت و بالانس فن های پلاستیکی و عدم استفاده از فن های فلزی رایج علاوه بر اینکه از وزن دستگاه می کاهد ضمن حفظ استحکام کافی، از مشکلات مربوط به لرزش نیز پیشگیری می نماید، همچنین با کاهش توان الکتروموتورها از مصرف برق و هزینه های مربوط به آن کاسته می شود.

بدنه فن کویل:

بدنه فن کویل های زمینی از جنس ABS هستند که ظاهری زیبا دارند و بدنه انواع سقفی به اقتضای شرایط استفاده، از ورق گالوانیزه و با پوشش رنگی عرضه خواهد شد.

انواع فن کویل هیبریدی

 • فن کویل هیبریدی دیواری توکار
 • فن کویل هیبریدی دیواریروکار
 • معمولا تجهیزات فن کویل های دیواری با توجه به ساختار فیزیکی آن ها و یا به صورت توکار و در یک فضای مشخص و یا به حالت روکار و بر روی دیوار نصب خواهد شد.
 • کاربرد فن کویل هیبریدی دیواری
 • تهویه مطبوع هوا در آپارتمان ها
 • تهویه مطبوع هوا در ساختمان های اداری
 • تهویه مطبوع هوا در هتل ها
 • تهویه مطبوع هوا در بیمارستان ها
 • تهویه مطبوع هوا در مراکز آموزشی و دانشگاهی
 • فن خنک کننده فن کویلهیبریدی
 • کویل های گرمایشی فن کویلهیبریدی
 • فیلترهای فن کویلهیبریدی

فن کویل های دیواری می تواند شامل فن خنک کننده و کویل های گرمایشی باشد که در برابر  انتقال گرما میان آب سرد و گرم، تهویه مطبوع را در فضا انجام می دهد.

استفاده کردن از این تجهیزات در محیط های داخل ساختمانی  سبب صرفه جویی در مصرف میزان انرژی و کاهش هزینه های ایجاد شده در محیط می شود و میزان فضای سرمایشی و گرمایشی را به شکلی یکنواخت در فضای زندگی شما به وجود خواهد آورد.

علاوه بر این در انواع مدل های مختلف فن کویل های دیواری از فیلترهای با کیفیت تری برخوردار می باشند و با کیفیت هستند و به آسانی قابلیت جابه جایی و خارج کردن از مکان خود را دارند .

شما عزیزان می توانید  این فیلترها را از محل قرارگیری آنها خارج کنید و بعد از شستشو دوباره در جای خود قرار بدهید.