ثبت سفارش آنلاین

هواساز تبخیری آپارتمانی در بسیاری از ساختمان های مدرن ، برای راحتی ساکنان و یا محافظت از فرایندها یا تجهیزات موجود در آنها که به خنک سازی احتیاج دارند نصب و راه اندازی می شود. معمولا برای خنک کردن این ساختمانها سه روش معمول وجود دارد. انتخاب هواساز تبخیری می تواند تأثیر چشمگیری در تولید کربن دی اکسید در هوا دارد.

چرا باید از هواساز تبخیری آپارتمانی استفاده کنیم؟

محدوده هواساز تبخیری آپارتمانی یک کولر تبخیری می باشد که معمولا در بازارهای صنعتی و تجاری انگلستان و اروپا طراحی می شوند. ما چندین سال است در این حوزه فعالیت داریم و شما می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و تمای اطلاعاتی که برای خرید هواساز آپارتمانی احتیاج دارید را کسب نمایید.

ما به خدماتی که به مشتریان خود میدهیم افتخار می کنیم و خودمان را در خط مقدم دستگاه هواساز تبخیری آپارتمانی میدانیم.

هواساز تبخیری آپارتمانی امروزه به علت تمایل مصرف کننده به جداسازی هزينه های انرژی مصرفی و هزينه های تعمير، کاربرد بيشتری پيدا می کند.هواساز تبخیری آپارتمانی یا مستقل آپارتمانی به دو نوع تراکمی يا تبخيری تقسيم می شود.
هواساز تبخیری آپارتمانی به دلیل استفاده از چرخه تراکمی از مصرف انرژی بیشتری برخوردار است ، اما به دلیل هوایی که تولید می شود در دمای پایین تری دارد که سبب می شود تا قدرت خنک کنندگی آن بیشتر شود.

دستگاه های هواساز تبخیری آپارتمانی را علاوه بر ساختمان های داخلی می توانیم در کارخانه ها یا انبارها به عنوان بخشی از سیستم تهویه مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند تا جایگزینی مقرون به صرفه برای تبرید ساختمانهای بزرگ فراهم کنند. دستگاه های هواساز تبخیری به دمای هوا و رطوبت بستگی دارد.

یک دستگاه هواساز تبخیری آپارتمانی می تواند به تنهایی منجر به تغییر دما ی هوا به شکلی محدود می شود.

برای کسب اطالاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان فروش ما تمامی اطلاعات لازمه را در خصوص دستگاه هواساز تبخیری تامین نمایید.

مزایای هواساز تبخیری آپارتمانی

این مدل هواساز ها می توانند جزو ارزانترین دستگاه های مورد استفاده در فضای آپارتمانی چه از نظر قیمت اولیه و چه به لحاظ هزینه های مصرف و نگهداری می باشد.از مزایای دیگر هواساز تبخیری آپارتمانی، امکان استفاده از هوای تازه و مطبوعی را جهت سرمایش و گرمایش در تابستان و زمستان فراهم می آورد.

در فصل گرم تابستان هوای کاملا تازه از محیط وارد دستگاه می شود و پس از خنک شدن ، وارد فضای داخلی می شود.در زمستان نیز با استفاده از کویل آبگرم، که معمولا از پکيج آبگرم آب مورد نیاز وارد آن می شود ، هوای عبوری گرم و به فضای داخلی ارسال می گردد. لازم به یادآوری است که مصرف برق این دستگاه ها، در مقایسه با دستگاههای دیگر بسیار کمتر می باشد.

انتخاب یک هواساز تبخیری آپارتمانی قابل حمل

یک هواساز تبخیری آپارتمانی  از لحاظ وزنی باید به شکلی باشد که بتوانیم به راحتی آن را جا به جا نماییم  تا اگر خواستیم به مکان دیگری نقل مکان کنیم به مشکل بر نخوریم. هواساز های قابل حمل دارای چرخ هستند تا بتوانند به راحتی آنها را از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل نمایند این مورد بسیار مهم است زیرا باعث می شود که هواساز تبخیری آپارتمانی قابل حمل برای مکان هایی همچون پیک نیک ، مهمانی ها ، استخر و یا هر مکان دیگری می باشد.

نحوه کار دستگاه هواساز تبخیری آپارتمانی

  • هوای تازه از طریق پیش فیلترهای EU4 و پدهای Munters CELdek® وارد سیستم می شود.
  • دستگاه هواساز تبخیری آپارتمانی در دوره های گرم سال برای خنک سازی هوای بیرون از ساختمان کار می کند.
  • سیستم های کنترل دمای هوا به طور خودکار جریان هوا را با مقدار خنک کننده مورد نیاز مطابقت خواهند داد.

قیمت هواساز  تبخیری آپارتمانی

قیمت دستگاه هواساز آپارتمانی با نوجه به تجهیزاتی که در آن استفاده می شود فرق می کند.

نکاتی در مورد هواساز تبخیری آپارتمانی

اصطلاحات ” هواساز تبخیری آپارتمانی ” و “کولر باتلاقی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و یک کولر باتلاقی به لطف همان هواساز تبخیری آپارتمانی کار می کند. هیچ کس مطمئن نیست که این نام از کجا آمده است ، اما “کولرهای باتلاقی” تبخیری فقط یک بیان محاوره ای برای یک کولر تبخیری استاندارد است. اگر تفاوتی وجود داشته باشد ، احتمالاً در اندازه آن ها می باشد. کولر باتلاقی غالباً اصطلاحی است که برای یک واحد تهویه هوای تبخیری کل خانه اختصاص داده می شود ، در حالی که کولرهای تبخیری می توانند هر اندازه باشند

هواساز تبخیری آپارتمانی در اندازه بزرگ برای خنک کردن یک مجموعه برزگ کافی می باشد. این سیستم ها به طور کلی از چندین پد آب بزرگ استفاده می کنند و از خط اصلی اصلی خانه شما یک منبع ثابت آب را به آنها پمپ می کنند. هوای خنک از سیستم های نصب شده روی سقف پایین می آید و نیز می توانیم آن را از طریق مجاری لوله کشی کنیم تا به هر مکانی که دوست دارید هدایت کنید.

کاهش مصرف انرژی برق

استفاده کمتر از برق با هواساز تبخیری آپارتمانی به معنای کاهش اثر کربن و همچنین پرداخت هزینه کمتری در قبض آب و برق است. همچنین باید توجه داشت که در کولرهای تبخیری فقط از آب استفاده می شود و هیچ ماده مبرد شیمیایی وجود ندارد که برای لایه ازن مضر است.

بهره وری انرژی و پایداری

هواساز تبخیری آپارتمانی دو مزیت عمده نسبت به کولرهای گازی سنتی دارند: بهره وری انرژی و پایداری. هر دو به این دلیل است که کولرهای تبخیری از برق بسیار کمتری برای کار استفاده می کنند. در واقع ، یک کولر گازی استاندارد می تواند تا هفت برابر وات برق مصرف کند.

این به این دلیل است که به طور کلی ، کولرهای تبخیری فقط باید فن را که جریان هوا را روی پد خنک کننده می کشد ، کار کنند. از طرف دیگر ، سیستم های تهویه مطبوع استاندارد به کمپرسور متکی هستند تا مبرد مایع را به فضای کوچکتر فشار داده و سپس آن را از طریق مبدل حرارتی منتقل کنند تا گرما از هوا خارج شود. این فرایند علاوه بر فن که هوای سرد را به داخل اتاق می رساند ، برای رسیدن به مقدار زیادی برق نیاز دارد.

رطوبت نسبی پایین

این هواساز های تبخیری رطوبت نسبتا پایینی نسبت به کولرهای معمولی دارند و در آب و هوای خشک بهترین عملکرد را خواهد داشت.

از آنجا که این خنک کننده ها به تبخیر شدن آب در جو بستگی دارند ،در محیط خانه هایی که در مناطق خشک زندگی می کنند بیشترین کاربرد را دارد. مولکول های آب خیلی راحتتر از هوای مرطوب جدا می شوند و در هوای خشک شناور می شوند ، که در حال حاضر کاملاً با آب اشباع شده است.

در مناطق خشک آب و هوایی مانند اهواز ، سیستان و بلوچستان و . . . آب به سرعت تبخیر می شود و هوای شما را به خوبی خنک می کند.

دلیل دیگر بهتر بودن کولرهای تبخیری در جنوب غربی نسبت به مناطق دیگر این است که استفاده از آنها در واقع باعث افزایش سطح رطوبت در خانه شما می شود. با تبخیر آب ، کولر خارج می شود و در هوا در خانه شما می ماند. اگر در کویر زندگی می کنید ، این می تواند یک اتفاق خوب برای کمک  رسانی به سلامت شما و حفظ رطوبت بدن و همچنین حفظ سلامت پوستتان باشد.

انتخاب مناسب ترین هواساز تبخیری آپارتمانی

از آنجایی که هواساز تبخیری آپارتمانی متفاوت از واحدهای تهویه مطبوع استاندارد عمل می کنند ، باید در نحوه کارکرد آنها بازبینی به عمل آورید تا کارآیی ترین خنک کننده را بدست آورید. این نکات می تواند در نحوه استفاده و یا خرید آن به شما عزیزان کمک کند که به برخی از آن ها در ادامه اشاره کرده ایم:

پنجره ها را باز کنید

برخلاف سیستم تهویه مطبوع استاندارد که در آن سعی می کنید فضای منزل خود را بسته نگه دارید تا هوای سرد از آن خارج شوید ، هواساز تبخیری آپارتمانی به جریان مداوم هوای تازه نیاز دارند. پنجره باز نزدیک فن ورودی باعث می شود هوای گرم و خشک برای تبخیر سریع به داخل کولر کشیده شود.

منبع تغذیه دستگاه هواساز تبخیری آپارتمانی را تمیز کنید

اگر برای مدت طولانی از کولر خود استفاده نمی کنید ، حتماً مخزن را خالی و تمیز کنید تا از رشد کپک و کپک در مناطق مرطوب جلوگیری شود. با این کار عملکرد خنک کننده تبخیری به خوبی انجام می شود و کیفیت هوای شما تمیز است.

اندازه هواساز خود را به درستی انتخاب نمایید

قبل از خرید هواساز تبخیری آپارتمانی ، از هزینه پرداختی آن کاملا آگاهی پیدا کنید و فضای اتاق خود را نسبت به اندازه هواساز تبخیری آپارتمانی انتخاب نمایید.شما برای فضای بسیار بزرگ ممکن است به بیش از یک هواساز تبخیری نیاز داشته باشید.

آن را از یخ پر نمایید

افزودن یخ به آب می تواند روند تبخیر را کندتر نماید تا احساس خنکی بیشتری به شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *